Názory

Jsem připraven spolupracovat s iniciativou Rekonstrukce státu a podporovat jejich záměry. Jako senátor však musím být vázán pouze svým svědomím.

více info

V posledních několika letech se v médiích hromadí zprávy o tom, zda bude na vysokých školách zavedeno školné či nikoliv. Neustále probíhající diskuze doposud nenašly společné řešení pro ty, kteří se zpoplatněním souhlasí a zároveň s jeho odpůrci.

více info

Jaderná elektrárna Dukovany zaměstnává stovky lidí, další tisíce pracovních míst jsou na ni napojeny. V případě neřešení přípravy a výstavby pátého bloku by v budoucnosti republika mohla přijít o jednu ze dvou stávajících jaderných lokalit. Navíc studie proveditelnosti z roku 2011 potvrdila, že rozšíření JE Dukovany o jeden nový reaktorový blok je možné a proveditelné.

více info

V Jihomoravském kraji se nachází okolo pěti tisíc kulturních památek a přes třicet památkově plošně chráněných území, které jsou legislativně chráněny. Konkrétně u nás platí zákon o státní památkové péči, který ovšem skýtá řadu problémů.

více info

Květen 2004 byl pro Českou republiku přelomový. Právě v tomto roce jsme se stali součástí Evropské unie. S novou integrací a otevřením hranic přišly nejenom výhody, ze kterých se těší nejvíc mladší generace, ale i zásady, které musíme nově dodržovat. Politika dostala rázem mezinárodní charakter a klade si podmínky, ke kterým jsme se zavázali a musíme jim dostát. Jednou z výhod evropské politiky je možnost čerpat peníze z evropských fondů.

více info

Protesty ukrajinské opozice proti prezidentovi Viktoru Janukovyčovi a následná vlna nepokojů na poloostrově Krym. Právě toto téma se v posledních několika měsících objevuje snad ve všech typech médií. Bohužel zatím nikdo nenašel zaručený prostředek, který by palčivý problém vyřešil. Naopak neustále dochází k prohlubování a vyostřování vztahů mezi ruskými separatisty a ukrajinskou vládou.

více info

V jaké situaci jsou dnes dospělí lidé, kteří jsou ve věku, kdy je naprosto přirozené stát se rodiči a vychovávat nové generace? Poměrně velká část jich žije v jakési deziluzi a ztrácí naději na lepší budoucnost.

více info
Zatím žádného výrazného politika z našeho okresu nevidím, říká Jiří Němec

Do letošních senátních voleb za Znojemsko kandiduje Jiří Němec z KDU-ČSL, radní Jihomoravského kraje a místostarosta obce Přeskače, stejně tak soukromý zemědělec, který se o své hospodářství stará se svojí ženou a pěti syny.

více info

Znojmo se dlouhodobě potýká s problémem hazardu. Tato nebezpečná zábava se pro některé stává závislostí, roste drobná kriminalita a dochází k narušování rodinných vazeb. Stát na řešení následků hazardu vynakládá mnohem víc, než z něj získává.

více info

V současnosti zažívá česká ekonomika doznívající boom průmyslových zón vystavěných pro zahraniční investory s přesvědčením, že dojde ke vzniku nových pracovních míst a růstu HDP. Opak je pravdou a nezřídka u velkých společností dochází k efektu „daňových prázdnin“, jiných forem podpory a růst důchodů ne a ne přijít. Zároveň v zemi neexistuje ucelený program faktické podpory živnostníků a drobných společností. 

více info
zobrazit více článků