Za lidovce bude na Znojemsku kandidovat do Senátu Jiří Němec

Znojmo – Kandidátem do Senátu za KDU-ČSL na Znojemsku je Jiří Němec, radní Jihomoravského kraje, místostarosta obce Přeskače a také soukromý zemědělec.

„Velký problém Znojemska je vysoká míra nezaměstnanosti. Své aktivity proto zaměřím na zajištění a vznik nových pracovních míst v regionu.  Značný potenciál vidím ve zřízení živnostenských inkubátorů,“ představuje své plány Jiří Němec.  Zkušenosti z politiky má poměrně velké. Už v roce 1994 byl zvolen zastupitelem v obci Tavíkovice, později pak zastupitelem obce Přeskače, kde v současnosti funguje jako místostarosta. V současné době je radním Jihomoravského kraje, starostou Jednoty Orel Přeskače a členem hodnotící komise MAS Živé pomezí Krumlovsko - Jevišovicko.

V Přeskačích má Jiří Němec soukromé hospodářství, se kterým mu pomáhá celá jeho rodina – manželka a pět synů. „Stále chápu politiku jako službu veřejnosti. Pro mě to není klišé.  Nemám zapotřebí se na politice přiživovat. Jako každý občan i já mám své normální zaměstnání. Jsem soukromý zemědělec, který vlastní hospodářství, a tak vím, co všechno obnáší velké pracovní nasazení,“ zdůrazňuje Němec.

Znojemsko rozhodne o svém senátorovi v podzimních volbách, které se konají 10. a 11. října.


 

 


Zpět