Proč kandiduji do Senátu Parlamentu ČR?

 

  • Své zkušenosti a práci chci věnovat našemu regionu

Svým voličům mohu nabídnout pestré zkušenosti ze světa politiky. Nejenom, že jsem dlouholetý komunální politik, místostarosta obce Přeskače, ale také dva roky zastávám funkci radního Jihomoravského kraje. Tvrdím, že politika má být služba veřejnosti, nikoliv služba jen jako pouhá fráze, plná otřepaných klišé a nenaplněných slibů. Nemám zapotřebí se na politice přiživovat. Jako každý občan i já mám své normální zaměstnání. Jsem soukromý zemědělec, který vlastní hospodářství, a tak vím, co všechno obnáší velké pracovní nasazení. Pracovitost je u mě na prvním místě.

 

  • Jako senátor mohu být významným zprostředkovatelem kontaktů

Nic se nemění na faktu, že senátor má omezené kompetence ve svém výkonu funkce ať chce nebo ne. Poslanci jsou na tom lépe. Přesto může být senátor významným zprostředkovatelem kontaktů pro svůj region. V minulých letech nebyly senátorské posty stoprocentně využívány pro region. Chci být senátorem, za kterého se náš region nemusí stydět.

 

  • Chci řešit problém nezaměstnanosti v regionu

Velký problém Znojemska je vysoká míra nezaměstnanosti. Své aktivity proto zaměřím na zajištění a vznik nových pracovních míst v regionu.  Značný potenciál vidím ve zřízení živnostenských inkubátorů. Ty se stanou injekční stříkačkou pro oživení domácí ekonomiky. Vše bude fungovat za využití tzv. brownfields, tedy staveb a území, která jsou v současnosti nevyužívaná. Drobní živnostníci, bez většího základního kapitálu, si za minimální nájem vytvoří vlastní provozovnu s možností odkoupení.  Podobným způsobem byly v Brně vytvořeny vědecké inkubátory pro přenos vědy do praxe.

 

  • Zasadím se o vznik zemědělských mini-provozů

Mým cílem je pomoci vytvořit mini-provozy v zemědělských oblastech v podobě mini jatek, mini mlékáren, mini provozů na zpracování ovoce a zeleniny jako součásti běžných provozoven. Nejenom, že se zrodí nová pracovní místa, zvětší se rozmanitost spotřebního trhu, ale v neposlední řadě se navýší konkurenceschopnost českých zemědělců vůči dravým velkoobchodníkům a bude zaručena prvotřídní kvalita lokálně vyprodukovaných potravin.

 


Zpět